"Booksmile - zwolnieni z teorii"

15.01.2019. Nasze przedszkole odwiedziły dziewczęta z projektu "Booksmile - zwolnieni z teorii". Przeprowadziły one zajęcia czytelnicze, dzieci tworzyły prace plastyczne na konkurs pod tytułem "Mój wymarzony krasnoludek".

Bal Karnawałowy

11.01.2019. W naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy, w którym dzieci przebierały się w wymarzone stroje i mogły bawić się przy muzyce disco. Można było spotkać policjanta, kowboja a nawet wróżki. Dodatkową atrakcją były konkursy, w których uczestniczyły wszystkie dzieci. Zabawy nie było końca. Zapraszamy do Galerii.

Artyści ze studia "AKADA"

09.01.2019. Nasze przedszkole odwiedzili artyści ze studia "AKADA" z przedstawieniem teatralnym o tematyce segregacji śmieci oraz tego, że segregacja jest bardzo ważna. To była pouczająca lekcja.

Zespół muzyków "Partita"

12.12.2018. Gościliśmy zespół muzyków "Partita", którzy wykonali przepiękny, muzyczny Koncert Kolęd. Goście wykonywali utwory na skrzypcach. Dodatkową atrakcją było przebijanie balonów przez chętne dzieci, w których były ukryte tytuły kolęd. Śpiew przeplatający się z pięknymi dźwiękami skrzypiec, wprowadził przedszkolaków w świąteczny nastrój. Zdjęcia w naszej Galerii.

Ćwiczenia ewakuacyjne

30.11.2018. W naszym przedszkolu zostały przeprowadzone ćwiczenia ewakuacyjne pod nadzorem Inspektora BHP i Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach. Po ćwiczeniach, Panowie Strażacy byli tak uprzejmi i zostali chwilę w przedszkolu aby pokazać dzieciom swoje uniformy i ekwipunek, z którym pracują na co dzień. Dziękujemy za wizytę!

Dzień Pluszowego Misia

23.11.2018. W naszym przedszkolu świętowaliśmy "Dzień Pluszowego Misia". Z tej okazji panie nauczycielki przygotowały dzieciom zabawy i tańce integracyjne ze swoimi pluszakami, które dzieci przynosiły w tym dniu ze sobą do przedszkola. Jedną z konkurencji była zabawa w rozpoznawanie przez dzieci smaków różnych produktów spożywczych. Dzieciaczki bawiły się wyśmienicie!

Pasowanie na Przedszkolaka

21.11.2018. Odbyła się uroczystość "Pasowanie na Przedszkolaka" w grupie 3-latków "Żabki". Zawsze towarzyszy temu wydarzeniu podniosła chwila, dzieci przygotowują krótki występ artystyczny a Pani Dyrektor każde dziecko dotyka po ramieniu wiecznym piórem - symbolizując gotowość wejścia w nowy etap życia - stania się Przedszkolakiem. Zapraszamy do Galerii.

Studenci Wydziału Ratownictwa Medycznego

20.11.2018. Przedszkole odwiedzili Studenci Wydziału Ratownictwa Medycznego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Goście zaprezentowali naszym przedszkolakom jak postępować w przypadku zakrztuszenia, zadławienia oraz udzielania pierwszej pomocy podczas omdlenia. Dzieciaczki mogły same przećwiczyć zawijanie osoby w koc termiczny a także pod okiem  specjalistów - nauczyć się prawidłowego układania ciała w pozycji bocznej ustalonej. To była wartościowa lekcja dla wszystkich. Serdecznie dziękujemy za wizytę!

Studio artystyczne "AKADA"

13.11.2018. Aktorzy ze studia artystycznego "AKADA" z Białegostoku zaprezentowali dzieciom krótką lekcję o najważniejszych symbolach narodowych. Dzieci wspólnie z Tadkiem i białym orłem mogły zaśpiewać Mazurek Dąbrowskiego oraz pomogły głównemu bohaterowi odszukać najważniejsze miejsca na mapie Polski.

Międzyprzedszkolny Przegląd Utworów Patriotycznych

13.11.2018. W Szkole Podstawowej nr 7, odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Utworów Patriotycznych z okazji 100- lecia odzyskania Niepodległości. Maja z grupy "Gwiazdki" i Julcia z grupy "Rybki" zaprezentowały wiersz Wandy Chotomskiej pod tytułem: "Twój Dom".