Urodziny Marchewki

25.10.2019. Odbyła się impreza przedszkolna: Urodziny Marchewki. Wszystkie dzieci wraz z pracownikami przyszli w tym dniu ubrani na pomarańczowo. Świętowaliśmy walory zdrowotne tego wspaniałego warzywa! Śpiewaliśmy 'Sto lat' Pani Marchewce, degustowaliśmy surowe marchewki, żelki marchewkowe oraz ciasto marchewkowe. Dodatkową atrakcją było rozwiązywanie zagadek przez dzieciaczki a także konkurs "Marchewkowe Pole", polegający na zbieraniu do koszyczka jak najwięcej marchewek. Dla utrudnienia dzieci miały założone gumowe rękawice. Zabawa była udana! Zapraszamy do Galerii!

Autochodzik

21.10.2019. Odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia z programu bezpieczeństwa ruchu drogowego AUTOCHODZIK. Zajęcia poprowadziły wolontariuszki, współpracujące z Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT. Dzieci utrwaliły sobie wiadomości z zakresu bezpieczeństwa na drodze a także prawidłowego zachowania się w ruchu ulicznym. Dziękujemy wolontariuszom za wizytę! Zapraszamy do Galerii.

Wizyta Seniorów

15.10.2019. Gościliśmy w naszym przedszkolu Seniorów, współpracujących z Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT. Zajęcia ruchowo-animacyjne poprowadziła Pani Dyrektor. Zabawy ruchowe przy muzyce, takie jak: "Kareta"; "Czerwony kapturek"', "Wyginam śmiało ciało"; "Co znajdę w woreczku?" - aktywizowały do działania zarówno młodszych, jak
i starszych uczestników ;-) Dziękujemy za wizytę!
Zapraszamy do Galerii !!

Zajęcia o "Jednorożec i wyprawa do krainy tęczy"

14.10.2019. Dzieciaczki uczestniczyły w zajęciach o "Jednorożcu i wyprawie do krainy tęczy", z udziałem animatorki "Happy Children". Atrakcją były zabawy i tańce z wykorzystaniem chusty animacyjnej i tunelu kolorów.

Przedstawienie teatralne "Egzamin z bezpieczeństwa tygryska Beniamina"

04.10.2019. Dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie teatralne "Egzamin z bezpieczeństwa tygryska Beniamina" w wykonaniu aktorów z Białegostoku. Przedszkolaki  utrwaliły podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieciaczki chętnie uczestniczyły w zabawach z aktorami, odgadywały zagadki słowne oraz śpiewały piosenki  np. "Czerwone światło stój, zielone światło idź.." Na zakończenie dzieci zrobiły wspólne zdjęcie z aktorami.

Dzień przedszkolaka

20.09.2019. Odbyła się w naszym przedszkolu impreza z okazji Dnia Przedszkolaka. Jak co roku, nasze przedszkolaki bawiły się rewelacyjnie, tym razem gwiazdą imprezy był znany i lubiany Scooby Doo, który przygotował dzieciom wiele atrakcji. Przechodzenie przez magiczny tunel, wchodzenie po stromej drabinie, przekazywanie kostki Scoobiego z rączki do rączki, która wydawała różne śmieszne dźwięki, tańce integracyjne przy muzyce z chustą animacyjną a także zamykanie dzieci w ogromnej bańce mydlanej!
Dodatkowo, każda grupa dostała prezenty - zabawki do swoich sal i słodki upominek

Wycieczka WPN

13 i 16.09.2019. Słoneczka, Żabki, Gwiazdki i Rybki wybrały się na wycieczkę do Wigierskiego Parku Narodowego w miejscowości Krzywe, z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Dzieciaczki zwiedziły muzeum etnograficzne, gdzie oglądały dawne sprzęty  i narzędzia rolnicze, związane z uprawą roli. Największą atrakcją było wspólne pieczenie ziemniaków i kiełbasek na ognisku oraz ich degustacja! Zdjęcia w naszej Galerii. Zapraszamy!

Festyn Rodzinny

12.06.2019. Został zorganizowany Festyn Rodzinny we współpracy ze Studiem Artystycznym „Anima”. Do zabawy zaproszono rodziców i dzieci. Można było skosztować kartaczy, pizzy a także zjeść gofra lub watę cukrową. Dodatkową atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie, kącik konstrukcyjny, fryzjerski, badawczy i malarski. Dzieci mogły robić pamiątkowe zdjęcia przy specjalnie zrobionej do tego fotobudce a także usiąść na prawdziwy motocykl policyjny.

Spotkanie z pracownikami Biblioteki Publicznej

11.06.2019. Odbyło się spotkanie z pracownikami Biblioteki Publicznej,- słuchanie legendy „W Czarnej Hańczy” czytanej i ilustrowanej metodą Kamisihibai - tradycyjnej japońskiej sztuki opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach.

XV Regionalny Przegląd Zespołów Tanecznych

05.06.2019. Odbył się XV Regionalny Przegląd Zespołów Tanecznych w kategorii tańców narodowych organizowany przez Przedszkole nr 5 w Suwałkach. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „Motylki”. Wykonały taniec „Walc Aleksander”